Ze života

Zimní olympiáda 2018

Miluju olympiádu! A čím jsem starší, tím víc a jinak vnímám jak úžasné to je. Celý svět vyšle své nejlepší sportovce, kteří se 4 roky připravují na jeden závod. Ten tlak musí být neuvěřitelný a jen z té představy mám křeče v břiše.

Takže mají můj čím dál větší respekt. Když jsem dělala atletiku, tak i na té nejnižší soutěžní úrovni jsem ten stres a nervy cítila a na tom startu to bylo někdy na omdlení. A pak to štěstí nebo zklamání po tom kratičkém běhu, jestli jsem to zvládla a nebo ne. A na ně se dívají stovky očí, které jim fandí a statisíce lidí zpoza obrazovek jim přejí aby minuly, nebo pokazili skok.

Já se musím přiznat, že nikomu nepřeju nic špatného. I když sledujeme biatlon, tak se snažím nemyslet na ostatní a přeju prostě jen našim, aby stříleli čistě a jelo se jim dobře. A myslím, že tak by to mělo být. O tom, by měla olympiáda být – oslava sportu, přátelství a zdravé rivality.

A tohle všechno mě naučil můj táta. Říct, že je sportovní nadšenec by bylo hodně slabé přirovnání. Pro tátu je (hlavně ta zimní) olympiáda největší svátek a prožívá to tak, jako bychom tam závodili my s bráchou. Mrzí mě, že mu tohle nikdy nedopřeju – aby mi mohl fandit na olympiádě a píšu to se slzami v očích, ale tohle už fakt nedoženu. Jednou bych ho ale na olympiádu chtěla vzít/ dostat jako fanouška.

Každopádně co se tátovi musí nechat, tak co se týče jmen a výsledků, jeho paměť je naprosto nepřekonatelná!!! Ať se zeptáte snad na jakýkoli zimní sport – biatlon, skoky na lyžích, super obří slalom, hokej, akrobatické lyžování … – ví kdo vyhrál na jaké olympiádě, zná skoro všechny sportovce a z těch nejlepších zná všechny a u spousty z nich i jejich časy a rekordy. Jsou samozřejmě sporty, které jeho (ani mě) moc nezajímají – jako třeba curling, saně nebo snowboard. Ale i tak se na ně podívá, když nedávají nic jiného.

Oba máme rádi rozhovory se sportovci, jejich trenéry nebo odborníky a stejně tak i zajímavosti od komentátorů. A nejhezčí chvíle jsou, když naši uspějí! O tom není pochyb 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.