Česká republika

Vyhlídka Máj – turistická dálnice

Nechci se rozepisovat moc, protože málo-které místo mě zklamalo tolik, jako tohle. Nechápejte mě špatně, je krásné, ale už je až moc „profláklé“.

Ano, vydali jsme se tam o víkendu za krásného počasí, takže jsme čekali, že tam budou další turisté. Trochu nás otrávilo parkování v Teletíně, kde jsme parkovali mimo zcela nedostačující parkoviště. Když mi následně kamarád psal, že víkend před tím tam parkovalo všude po okolí na sto aut, neuměla jsem si to představit – mě by kleplo.

Cesta k Máji

Cesta dlouhá necelý půl kilometr… Nezjišťovala jsem si předem nic – myslela jsem, jaká to bude super procházka. Ale že bude trval patnáct minut, to by mě vážně nenapadlo. A skutečně tam byla spousta lidí, co přešla pole – vyfotila se na vyhlídce a šli zase zpět. K autu. A jeli domu s pocitem výletu.

Nechápu to, ale budiž. Takže ano – nemůžete minout i kdybyste snad chtěli. Jdete po vyšlapané cestě stále rovně, až dojdete doslova na konec cesty a tedy na vyhlídku.

Co ale musím vypíchnout – žádné odpadky! Nebyli tam (samozřejmě) ani žádné koše, ale možná právě o to víc mě překvapilo, jak čisto všude kolem bylo.

Proč jít raději k Bednáři, než k Máji?

Inu, vyhlídka na Bednáři je sice o dalšího půl kilometru dále, ale právě kvůli této závratné vzdálenosti je tam odhadem desetina turistů a co se fotogeničnosti místa týče je to téměř totožné😅

Navíc aspoň se vážně projdete a ta cesta bude mít smysl🤗 Tedy – hlubší smysl než jen fotka na IG 😆

Smetana – hezký ještěrky, jinak nic

Já nechci vyznít úplně pesimisticky, ale nejsem moc stavěná na místa, kde je velká kumulace turistů a bohužel toho dne se sešlo i dost turistů typu „fotím-nečumím a je mi lhostejno, že jsou tu další“. Je to můj velice oblíbený typ turistů a právě kvůli nim už ani tolik nechodíme do centra Prahy😖 Kvůli nim a typům „pojďme udělat co největší skupinu a courat se po celém chodníku roztažení od začátku na konec ulice“.😤

Na Smetanovu vyhlídku jsme popojeli autem – šlo by to dojít pěšky, ale Mandle už projevovala známky, že jí to zas až tak v tom horku nebaví a hrozil pokus o seskok ze skály za účelem plavání. Kamarádi nám ale právě tuhle vyhlídku doporučovali, že je daleko hezčí, než Máj. No nevím. Je krásná – všechny jsou!😍 Ale raději bych se procházela po Stromovce. Ačkoli ne, i tam už je to narvaný. Už aby to teplo bylo dlouhodobější a lidi to chození po venku zase omrzelo. Ne sranda, sranda. Jen prostě nemám ráda tolik lidí.🤗 Dokud Davča neměl pevnou pracovní dobu, nebyl problém chodit na taková místa i přes týden přes den a to byla paráda. Takže pokud máte takovou možnost, určitě jí využijte.

Ale zpátky k vyhlídkám. Smetanova je opravdu hezká – upřímně na jednu stranu závidím majitelům těch chatiček – snídaně nebo kafíčka s takovýmhle výhledem by byla nezapomenutelná za jakéhokoli počasí. Ovšem kdyby se mi u branky tvořili hloučky a fronty turistů, užívala bych si to zpoza okna.

No, a to je asi všechno, co bych vám k tomu řekla. Pokud se smíříte s davy turistů, určitě tam vyražte, ale udělejte něco pro sebe a projděte si pořádně i to okolí a ne jen 500 metrů – fotka – zpátky.🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.