Knihy

V lese visí anděl – Samuel Bjørk

Když jsem knížku začala číst, chápala jsem, proč se Frode Sander Øien schoval za pseudonymem Samuel Bjørk – vůbec se mi nelíbila. Bylo to jedno blá blá vedle druhého. Celé se mi to zdálo nesmírně zdlouhavé a ukňourané. Buhuu, umřela sestra, život skončil, tak se ufetuju v podstatě taky, jen práškama a ne jehlou…

Až si jednou Øien přečte tenhle článek přeložený v Google translater, tak chci aby četl jedno – STRAŠNĚ MOC SE OMLOUVÁM, ŽE JSEM VE VÁS NEVĚŘILA!

Pane bože ten chlap je mistr! Protože lidi ten konec?! Čert vem těch prvních 200 stránek, kde jsem se fakt nutila ke každé další. Nakonec pochopíte, proč to tak muselo být. Proč tolik postav – tolik vedlejších příběhů- tolik keců okolo. Ono to na konci dává VŠECHNO smysl! Jak já sem se nechala nachytat a šla za zcela očividnými vodítky a přehlížela to podstatné (jo já vím, že to tak je schválně, ale tady mě to skutečně rozdrtilo).

Okej, nemám načteno tolik detektivek a kriminálek a u všech se potýkám se stejným problémem – půlka mě nebaví, pak mě to začne bavit a na konci přeskakuju slova a jezdím z konečné na konečnou, protože to prostě MUSÍM DOČÍST!!!! Ale třeba u Nesba jsem mu tu první půlku u Netopýra nemohla odpustit. To byla taková abstinenční nuda, které by nepomohla ani flaška Ludvíka XIV. Naopak Sněhulák byl za mě super od začátku do konce, ale naopak konec nebyl TAK kulervoucí😅 – ale to zabíhám k jiné knize 😃

Než přejdu k části, kde musím vyjádřit svůj obdiv k TOMU KONCI, musím vám tuhle knížku každopádně doporučit, protože za mě je  Øien vážně lepší, než Nesbo. Jsou to silná slova po jedné knize…. ale musím je vyslovit!

A teď už !!!POZOR SPOILER!!!, takže kdo knihu nečetl a chce ji číst, tak ať dále nečte😉


Tak řekněte mi, kdo jste po prohlášení pastora o andělských holčičkách tušili, že v tom nemá prsty a že Karen bude mrcha?

Další „slepá stopa“ byla ten herec a Hamlet – taky jsem od toho čekala víc, ale tak to mělo být 😉 Plus se mi líbí, že ta informace, kterou Mia zjistila odposlechem těch dvou žen, byla v podstatě zbytečná. Zjistila, že v té skupině byla s vyšinutou i Karen až když už bylo pozdě.

Ano, ten útěk Marion byl na jednu stranu dost přitažený za vlasy – jak mohla vědět, že výtah se rozjede až a pouze pokud ona usne. A pochybuju, že by Karen nabyla v jedné místnosti s Miou, dokud by si nebyla jistá, že je mrtvá. Nevím, to jsou prostě detaily co mi tam prostě neseděli, ale kdybych nevěděla, že Munch a Mia mají být společně i v Sově, tak bych nečekala, že Mia přežije – nebo jsem myslela, že to odskáče Munch nebo Curry v tom prvním době.

Ale Lukas a zavraždění pastora? Tak to bylo taky dokonalý – já jsem skoro začala jásat! Takový pocit zadostiučinění už jsem dlouho necítila. To, že se mu to celé otočilo o 180° a ten, jehož plánoval zneužít ho zničil. Nádhera. Pořád jsem se bála, že to bude muset odhalovat policie a že se Lukas nějak dostane k tomu, že pastor znásilňuje Rachel atd atd a bude to „nedůvěryhodné“ … ale o takovém konci se mi skutečně ani nesnilo!😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.