Portugalsko

Španělsko, rozchody a jeden Koblížek

Já samozřejmě chápu, že to co se dělo přede dvěma lety je pro současnou situaci nepodstatné, ale ono je to všechno tak nějak propojené a mně by přišla škoda to celé neobjasnit!

Začalo to cestou

O mojí pouti do Santiaga – Caminu Primitivu jste tu už četli, ale co po ní následovalo, to už jsem veřejně nedávala. Nikomu do toho nic nebylo. Jediné, o čem věděl prakticky každý, bylo, že jsme se rozešli s Davidem. Pro drtivou většinu lidí to byl pořádný šok (nedivím se). Jeden z důvodů byl ale jasný – chtěla jsem se odstěhovat do Španělska a zkusit tam žít!

Nikdy jsem nebyla na Erasmu ani na au-pair a cítila jsem, že mi to v životě chybí.

A kdy, když ne teď (že?).

Tak jsem se pustila do přípravy – přihlásila se na kurz španělštiny i angličtiny. Šprtala slovíčka, šetřila peníze, a tak nějak jsem se odhodlávala říkat daleko víc „ano“.

No a jedním z takových „ano“ byla i návštěva burlesky s mým kamarádem a jeho snoubenkou. Jít sama na basket bylo v pohodě, jít sama na burlesqu, na to už jsem neměla koule😅. Long story short – vystoupení pěkné, všude spousta chlapů a jeden si mě našel přes sdílenou fotku. Začali jsme si sem tam psát – pro mě to bylo spíše po trénink angličtiny, ale nevinné- nevinné -nevinné.

youve got mail 90s GIF
Nevinné – nevinné – nevinné. Svazek ořezaných tužek…

Srdce vždycky přetluče mozek

Logické bylo soustředit se na Španělsko a nenechávat se rozptylovat ničím jiným. Logicky. Jenže holka má své potřeby a já si řekla – sem singl, nehledám vztah, konečně se můžu na těch seznamkách pobavit v „chlapském stylu“ (strašnej genderovej stereotyp – sorry za to) a budu si prostě jen (bezpečně!) užívat.

No a hnedka první rande skončilo vztahem na 1,5 roku 😅. Já to asi nezávazně neumim🤷‍♀️. A to jsem to fakt statečně na začátku proklamovala:

schitts creek lol GIF by CBC

„Hochu počítej s tím, že já prostě v lednu letím pryč a přes to vlak nejede.“

No, evidentně přes to přejela spousta vlaků a potřeba jet někam a něco zažít šla stranou. Uchlácholila jsem se 2týdny na Srí Lance a jelikož pak začal covid, nějaké uvažování o Španělsku naprosto nedávalo smysl.

Dožeň, co se dá!

Znáte ten film? Skvělej film! A přesně tenhle pocit jsem měla po dalším rozchodu a uvolnění proti-epidemiologických opatření spojených s cestováním. Hned jsem si koupila letenku do Itálie a letěla sama na prodloužený víkend. Letenky za hubičku, ubytování ušlo a nejdražší byly testy😪…

No jo, ale na rozdíl od Camina, tohle byla dovolená a být na dovolené úplně sama není tak fajn. Obzvláště pokud se jedná o flákající se dovolenou u pláže. Tak jsem zaháněla trudomyslnost během (což bohužel na slizské staříky moc nezabíralo 😐) a po návratu řešila, kam příště a jak tam neletět sama.

Stará známost nerezaví

Tak a teď přijde ten šílený moment, kterému stále těžko uvěřit, že „jsem TO fakt udělala“ a že mě mamka fakt nechala jet. Za to ji prostě budu milovat a obdivovat (už jen proto, že třeba Terezka mi na to zpětně napsala, že sem naprostej magor a nikdy by jí nenapadlo, že až takovej).

No … takže během mého pobytu v Itálii jsme si klasicky napsali pár zpráv s klučinou z burlesqi (ano – dva roky jsme si vyměňovali sem tam pár zpráv, on věděl, že mám vážný vztah, ale vždycky jsme si psali jen o fotkách z cest, jídla nebo pokaždé, co jsem změnila účes😄). Prostě nevinné.

No a najednou padla věta:

„Taky bych jel na dovolenou – musím si jí vybrat, ale já bych nechtěl jet sám. To by mě nebavilo.“

Načež následovala má odpověď: „Super, tak pojedeme spolu! Já si chci užít cestování vo to dá, než nás zase zavřou!“

Haha😅.

No – a tak se to událo, že jsem si 3 týdny na to koupila letenku do Portugalska a letěla tam na společnou dovolenou s klukem, kterého sice „znám“ 2 roky, ale viděla jsem ho jednou z rychlíku a nikdy s ním naživo nemluvila.
No co si budem – kdokoli, kdo jako já vyrůstal na Myšlenkách zločince a všemožných a nemožných kriminálkách, by mě hodil do pytle „blbá bondýna – nebude mi líto/nebudu se divit, že umře“.

A možná proto to píšu – já jsem neumřela a nic se mi nestalo, ale rozhodně to byl BLBEJ nápad a i přesto, že naši na něj měli číslo, jméno i fotky, tak to nic neznamená (i kdyby vám naskenoval ID kartu).

Já si neustále opakovala, že je to v rámci Evropy, že nemám problém začít křičet a že tam jedu s dostatečnou rezervou a schovanými doklady na různých schovkách v tašce, že bych se odtamtud prostě dostala.
Blbost – jakmile jednou k někomu vlezeš do auta, můžeš se leda modlit, že to není psychopat.

Despicable Me 2 Car GIF

Štěstí

Tak bych to shrnula. Měla jsem štěstí. Nevyklubal se z něj psychopat, namachrovanej blbeček ani slizoun. Byl to normální HODNEJ kluk, který se nepozastavoval nad mojí ubohou angličtinou a chtěl mi z Portugalska ukázat vážně všechno, co za to stojí. Na svou obranu bych ráda podotkla, že jsem se FAKT NECHTĚLA zamilovat a ještě po pěti dnech mluvila s našima tak, že se nemusejí bát, že zas tak moc ho/to Portugalsko nežeru, natož abych vůbec uvažovala, že bych tu chtěla zůstat🙃.

No a při PCR testu před odletem jsem tak trochu doufala, že bude pozitivní a já tu budu muset zůstat… 😄

Moje klasika. Asi bych si měla přiznat, že jsem ztracenej případ😅 a někdo tam nahoře mi posílá do cesty lidi, které v tu chvíli potřebuju ve svém životě mít J . Nebyl to jediný kluk, co se mi po rozchodu „připletl do cesty“, ale podle všeho tohle je ten správný.

No a takhle se to událo.
Pokud by vás to zajímalo víc, tak v dalších článcích budete mít info, jak to mám s prací a s jazykem, na jaké vychytávky jsem přišla při učení, jaké vnímám kulturní rozdíly, s čím mám v Portugalsku největší problém, co mi chybí a co naopak vůbec …

Budu ráda, za zpětnou vazbu, ať vím, jestli to někdo vůbec čte a někoho to zajímá 😃.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.