Česká republika

Sněžka

Včera jsme si koupili nové boty. Vlezli jsme do Sportdirectu pro vložky do bot, když tu náhle David objevil Dunlopky alá farmářky za 800Kč. Říkám – takže když si je koupíš a já si taky koupím trekovky, budeme chodit? Bez odpovědi, ale pořád lepší, než ne.

Tak jsem se odhodlala jít do oddělení turistické obuvy – desítky boty, tisícové ceny a já neviděla rozdíl. Nebudu to okecávat – prd tam o tom věděli, nechala jsem si přinést jedny, nesedli, chtěla jsem odejít, David objevil ve slevě jedny a já se zamilovala do jednich vedle nich a získala poslední vel. 40 za 799Kč a prohlásila ZÍTRA JDEME NA SNĚŽKU!

No a světe div se, šli jsme😃

Ráno na pohodu, žádný velký spěch. Kafe a čaj do hrnečků, zastávka v Globusu natankovat, na snídaní a oběd s sebou a jelo se.

Cesta tam krásné 2:06 minut. Celkem tam a zpět cca 400km, takže benzín bajvoko 800Kč.

My jsme zvolili trasu od Pomezní boudy (Malé Úpy) po červené. To je na Sněžku 7km.

Doporučuju projet celou Malou Úpu a na samotném konci je parkoviště – my tedy parkovali před polským hotel na úúplném konci za 70Kč na den, ale nevím kolik se platí na jiných.

Cesta… super☺Já jsem skoro zmrzla v Malé Úpě a proklínala se, že jsem si nevzala taky zimní bundu ale jen dlouhé sportovní triko, mikinu a softshelku, ale po pár metrech stoupání jakoby se oteplilo a po prvním kilometru jsem sundavala mikunu a byla nadšená!🤗Celou cestu nám svítilo sluníčko a měli jsme příjemných 7°C. Nahoře samozřejmě foukal pořádný vítr, takže doporučuju vzít čepici a rukavice do  batohu👍

Potkávali jsme spoustu lidí v teniskách, ale fakt to chce lepší boty. Teď jsme strašně chytrý, když máme den pořádný boty do hor (rozuměj – trekové boty za pár korun a David boty na stavbu 😂 🤣), ale shodli jsme se na tom, že by to šlo s teniskama, ale bylo to na 💩 Cesty jsou většinou v pohodě, ale cesta od Jelenky nahoru je docela peklíčko i v trekovkách… My jsem docela debatovali nad pořízením fofrklacků, ale pak by to byl už jen krok ke krosně a stanu, a na tom levlu ještě vážně nejsme😅Ale tenhle výlet mi potvrdil to, že TOHLE nás skutečně baví a baví nás to společně. Jasně, objevování nových měst je pořád pro mě trošku lepší, ale po finanční stránce jsou hory a příroda o něco schůdnější a dá se do nich vyrážet téměř bez rozmyslu – jen v ohledem na počasí😉

PS: Na Sněžce jsme pohoštění cenově moc neřešili, ale ocenili jsme barel s vodou pro psy😍Protože Mandle byla samozřejmě s námi a vůdce smečky.
Ale pojedli jsme cestou zpět v Jelence a ovocné knedlíky s průměrnou až podprůměrnou chutí za 140Kč plus malinovka za 45Kč (s 10kč přirážkou nevím za co😐) nás nepotěšili. Ano vím – vysokohorské ceny, ale stejně- nepotěšilo to.

My jsme si vzali z Globusu pěkně obložený croissanty za 27Kč a k obědu naprostá spokojenost🤗Plus cestou ionťák, Jerky a Davča banánky  v čokoládě a já proteinovku (upřímně – poměr cena výkon u mojí tyčinky za 69Kč, kdy chuť ok, proteiny fajn, ale to Davidovo nadšení z banánků v čokoládě za 9Kč to nepřekonalo😅😍)

Jinak správě parku klobouk dolů, nádherně čisto až na papírové kapesníky – ale teď už není zvykem kapesníky zahrabávat😐🤦‍♀️ Takže pro příště, až někam vyrazíte a budete muset vykonat potřebu v lese – prosím zahrabte alespoň ten kapesník a V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJTE A NEODHAZUJTE VLHČENÉ KAPESNÍKY! Je to odporná chemka a nerozloží se. Odpadky samozřejmě berete s sebou a nikde cestou je nevyhazujete – díky za to. Na Sněžce máte tu možnost koše, ale ušetřete jim tu práci a vezměte ty odpadky s sebou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.