Knihy

RECENZE: Ukaž co děláš – Austin Kleon

Díky Letgo se mi náhodou dostala do rukou tato knížka a přesně kvůli takovým náhodám svůj život miluju!? Abyste mě správně pochopili – jde o to, ž sem tam brouzdám po Letgo a dávám si do oblíbených, co se mi tak líbí a mnohdy to tak i zůstane. Tuhle knížku jsem si ale hned “objednala“ a to je to štěstí?

10 způsobů, jak sdílet svou kreativitu a nechat se objevit

Kniha je rozdělena do deseti kapitol, které se dále dělí na konkrétnější pod kapitoly.

Samotné názvy kapitol : Nemusíš být génius | Pootevři svůj šuplík kuriozit |Uč, co umíš |Nauč se přijímat rána | Zaprodej se | – jsou sami o sobě dost konkrétní, ale jejich užší specifikace v podkapitolách je šťastné rozhodnutí. Líbí se mi, jak dokázal podstatu myšlenky vyjádřit jednou větou a tu pak v kapitole konkretizovat, rozvést a vysvětlit.?

Dobře vložená moudra?

Obvykle mi v takovýchto knížkách právě „moudra slavných“ nesednou a přijdou mi jako obrovské klišé. Bohužel i tady tomu tak je. V knize jich je na třicet a spousta z nich perfektně sedí, ale většina jsou jen plytké fréza které mi ani nepřijdou jako moudra – natož abych si je měla zapamatovat s konkrétní osobou. Ale i tak vám sem hodím pár, které se mi líbili. Například úryvek z proslovu Steva Jobse, který mám ráda celý. Ale nezlobte se, nechce se mi ho přepisovat?Tak jsem vám ji vyfotila?

„Kreativita není talent. Je to způsob myšlení.“ John Cleese

„Dělej, co umíš nejlíp, a na zbytek odkazuj.“ Jeff Jarvis

„Ať už vás vzrušuje cokoli, jděte do toho. Přestaňte dělat to, co vás vyčerpává.“ Derek Sivers

Obrázky

Upřímně moc nechápu ty začerněné stránky a v nich vynechaná slova – tohle “umění“ není můj styl, ale chápu, že je to autorův styl a beru to tak.

Co se týče ostatních obrázků – tedy textových obrázků, tak se mi líbili. Nebyli úplně nutné, ale na dokreslení celé myšlenky se skutečně hodili.

Koupit či nekoupit?

Za mě určitě koupit! Já bych si ji ani nepůjčovala a ani nechtěla v elektronické podobě – protože já ráda podtrhávám, zvýrazňuji a vypisuji si na bocích stránek.

Samozřejmě pokud vám to váš rozpočet nedovoluje a nějaký kamarád vám ji půjčí, tak papír a tužku ke čtení rozhodně doporučuju?

A teď tedy co mi ta knížka dala

Nebudu vám psát všechno, jen něco málo na navnazení 😉 Já si vytvořila celý notes, kam si budu zapisovat moudra a myšlenky právě z takových knih 😉

Takže suma sumárum – ⭐⭐⭐

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.