Ze života

Psí homemade sušenky

Pokud máte štěně a nebo pracujete na jakýchkoli dovednostech vašeho miláčka, tak víte, jak nutné jsou mňaminky – spouuuusta mňaminek!

No a piškoty, které jsou snad nejpoužívanějším pamlskem ze všech, rozhodně nejsou to nejlepší, co jim můžete dát. A pak přijdete do zverimexu v dobré víře, že miláčkovi koupíte něco lepšího a vhodnějšího a nad cenami se vám protáčí bulvy!

Už když už jsme měli Froda, tak Vafli jsem tenhle problém řešila a právě v tom naprosto nejlepším zverimexu ze všech – ZOO VE DVOŘE – mi poradili, ať si udělám domácí sušenky 🙂 No a Mandle se po nich může utlouct!

Takže jak na JÁTROVÉ SUŠENKY:

  • půl kila vepřových jater (klidně kuřecích – je to jedno 😉 )
  • 250g ovesných vloček jemně mletých
  • 1 vejce
  • špetka soli, popřípadě česnek 😉

Vše rozmixovat – doporučuji začít jen játry, ať vám nezůstanou žádné větší kusy 😉 Dáme předehřát troubu a směs vylijeme na plech (na pečící papír 😉 ). Snažte se to mít co nejvíce rovnoměrně o výšce max 0,5cm, ať se vám lépe krájí.

Já peču na střední stupeň, dokud není hotovo 😀 odhadem 10-15minut 😉

Po vychladnutí nakrájíme – já nejprve krájím pruhy a pak spíš trhám, jak mi to vyjde 😉

A malý tip na závěr – uchovávejte je určitě ve lednici a půlku nebo 1/3 zamrazte do mrazáku, ať se vám zbytečně nezkazí, pokud nemáte tak velkou spotřebu (což u jednoho psa asi mít nebudete 😉 ).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.