Ze života

Proč je někdy fajn dát si pauzu

Od doby, kdy se začalo „pauza“ říkat rozchodu nanečisto, je jí v mnoha případech přikládán negativní význam. Opak je ale pravdou. Každý někdy potřebuje pauzu. Proto jsou pauzy ve škole a v práci – tam tedy oficiálně jen na oběd, neoficiálně na kafíčko, cigaretu nebo „obhlídku ostatních kanceláří“. Nechci mluvit o pauzách v práci a jejich zneužívání, ale o pauzách v životě.

Pauzu od života si dáte těžko, ta nás čeká jen jedna a to ta finální. Já věřím, že teda ani v té si moc neodpočineme a čeká nás další dobrodružství, ale to je opět jiný příběh.

Pokud cítíte, že už nemůžete – jste na pokraji vyhoření nebo se cítíte jak nad propastí ke které se stále přibližujete a nemůžete zastavit, je na čase dát si pauzu!

Pro každého znamená pauza něco jiného

Pauza se nedá brát u všech stejně. Pořád do nekonečna můžu opakovat, že každý jsme jiný a co pomůže mně, nemusí ani v podobné situaci pomoct tobě. Člověk nemusí trénovat 5x týdně aby se přetrénoval – někdy si to sami tak zošklivíme, že postupně na trénincích ubíráme a ubíráme, až se nám nechce cvičit vůbec. Kdybychom si místo toho dali pauzu, vyhneme se velice dlouhé odmlce a obtížnému znovuobjevování lásky ke cvičení. Jenže – není vždy snadné odhadnout, kdy je ta správná chvíle dát si pauzu.

Poslouchej své tělo

Já velice dobře vím, jak je tohle poučení „Poslouchej své tělo“ zrádná, ale sem se hodí. Například nejednomu z nás se stalo, že se prostě přejedl masem. Obzvlášť fitnessáci, kteří mají dnes a denně kuřecí už se z toho musí zbláznit (samozřejmě ne všichni – spoustě to vyhovuje). Já se dostala do stavu, kdy si prostě nedám den dva maso, protože nechci a nepřinutí mě ani ten kulturista vzadu v hlavě, který se vzteká, že nebude dostatek bílkovin. I kdyby nebyl, já se z toho nep****. Už prostě ne?‍♀️. Nepřipravuju se na soutěž a svaly momentálně nejsou moje jediná či primární ambice. A stejně tak to má spousta dalších lidí, ale krmí tohohle svého kulturistu spoustou článků a přemotivovanými fitnessáky, jejichž jediná starost je jejich tělo. Je taky vaše jediná starost vaše tělo? Živý vás váš vzhled? Ne? Tak si neberte za vzor tělo někoho, kdo to má přesně naopak. Aaaa to jsem opět odbočila 😀 Omlouvám se, já se vždycky rozepíšu a nechám se unášet proudem myšlenek?‍♀️

Vypni co tě ubíjí

Facebook nám teď poskytl unikátní možnost ztlumit nebo dát si pauzu od někoho, koho si nechceme odebírat z přátel, ale už nám leze na nervy. Já už si takhle „dala pauzu“ od několika lidí – jeden mě štval, ale slušnost mi nedovoluje odebrat ho z přátel a dalších pár mě doslova ničily přidáváním fotek psů z =utulku, umírajících zvířat a tak podobně. Nezavírám před tím oči, ale jsem ten typ extrémně empatického člověka, co u toho brečí a vážně ho to vnitřně decimuje. Jsem masochista, ale čeho je moc, toho je moc.

Stejně tak je fajn dát si někdy pauzu od sociálních médie celkově. Pokud to není vaše primární starost, tak jí vytyčte určitý čas a snažte se to dodržovat. Nechte to na záchod, ke kafi nebo do autobusu. Včera jsem si pustila Stories na Instagramu ke kardiu a ani za 25minut jsem je všechny neprojela!! 25 minut! To je naprosto šílenej žrout času?‍♀️! Samozřejmě můžete namítnout, že se dají projet rychle – ale to je pak vlastně ani nemusíte sledovat (opět – můžete si zrušit sledování Stories u lidí, kteří vás nebaví?). Mám pocit, že pauzu od sociálních sítí bychom si měli dát všichni, protože se stali tak extrémně nedílnou součástí našeho života, že to vede záhuby.

Další pauzy

Asi bych tu nechtěla rozebírat onu „rozchodovou pauzu“ – na ní moc nevěřím?‍♀️, ale to je každého věc.  Každopádně věřím tomu, že by každému prospělo zkusit pauzu od jídel, u kterých tušíme, že nám nedělají dobře. Pokud jste přejedení masem neříkám, abyste se stali hned vegany, ale poslechněte svoje tělo a zkuste to jinak. Vajíčka, luštěniny, sýry, tvarohy – jde to i jinak?

Pokud máte už plné zuby nějakých lidí, prostě si od nich dejte pauzu – přestaňte s nimi chodit na cigárko, sledovat je na Facebooku a nebo je řešit s kamarádkou. Prostě se na ně vyprdněte. Nemusíte být hned nepřátelští, ale  buďte sami sebou.

Během pauzy od fitka třeba přijdete na to, že by vás víc bavilo něco jiného – třeba tanec, nebo cross fit. Máte tolik možností, tak proč je nevyzkoušet.?

Stejně tak zkuste pauzu od zpráv, pokud se po nich cítíte pod psa nebo naštvaní. Svět se nezboří – a pokud ano, všichni vám to sdělí na Facebooku a Twittru??

No, myslím že je to dost dlouhý článek do kterého jsem zapojila asi další tři témata, za což se omlouvám, ale pokud se vám líbil, budu ráda pokud ho budete sdílet a nebo mi pod ním necháte komentář?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.