Srí Lanka

Přípravy na Srí Lanku

Letím na Srí Lanku!!

Tak teď už to vědí všichni. Jak se mi na to podařilo ušetřit, když do Španělska (mimo jiné* (*mimo jiné podstatnější věci)) neletím, protože na to nemám našetřenou ani vindru? Inu, protože jsem dostala nejdražší část = letenku, k Vánocům. Díky lásko😘

Našetřit na zbytek = jednou tolik -> to musím zvlááádnout sám. Na to snad sílu mám, na dveře nápis dám: To musím zvládnout sám. (Kdo by neznal – Karel Gott a píseň: To musím zvládnout sám)😃 Ano, humor mi nechybí😃 Za to volný čas a utrácení na Ali ano😅 Mám jasně stanovený rozpočet a přes ten vlak nejede…

No a teď asi to hlavní – co se teď teda děje?

Očkování

Dámy a pánové – nejsem anti-očkovací-maniak, ale mám k tomu respekt. Přece jen, je to svinstvo do těla a můůůže to napáchat škody. Víc sem se v tom nikdy nepitvala – prostě jsem pro, ale s rozumem. Takže jsem se rozhodla pro očkování proti žloutence A+B a břišnímu tyfu. Ve zkratce – na A+B jsou třeba tři vakcíny a před cestou je potřeba absolvovat dvě. Jenže to by slečna Zbořilová nesměla mít během 6týdnů 2x antibiotika na 10 dní. Takže se najednou nestíhalo a já si řekla, že tam stejně s místníma spát nebudu (jaké překvapení 😁 😂) a píchat si tam taky nic nebudu – tady samozřejmě v tu chvíli nepřipadá v uvahu tetování, ale to se oželí😁 Takže – objednání na Avenier – snažit se být v den očkování co nejvíc zdravá (nevyšlo to) a hotovo. Nakonec jsem zjistila, že jakožto ročník 93 jsem byla proti žloutence typu B očkována ve 12letech, takže to není potřeba (díky moc našim, že se mnou odchodili přeočkování a paní doktorce v Revoluční, že mě na tento fakt upozornila😊) Takže stačilo Ačko a břišní tyfus – tak jsem si to nechala prdnout naráz, ať tam nemusím dvakrát (a co kdybych zas onemocněla). Upřímně – ta ramena bolela, ale fakt se to dalo zvládnout. Večer bolelo víc rameno očkované proti břišnímu tyfu, ale do třech dnů uplně bez bolesti. Horší byla hlava – mohlo to být špatnou konstelací všeho – po antibiotikách, ne 100% zdravá, perioda, stres… – každopádně jsem druhý den ráno měla migrénu jak blázen. Něco takového jsem asi ještě nezažila. Naštěstí se to překlopilo jen do bolesti hlavy a tak to zůstalo 3-4 dny.

Celková cena – 2730Kč (myslím – a musím si zaždat o příspěvek od VZP)

Itinerář cesty

Podle původního plánu měl být hotový 31.1.2020. No, máme 5.2. a pořád nemám ponětí, jestli se držet na jihu a ve středu ostrova a nebo se vydat na střed a sever. Uvidíme, kdy se k tomu dokopu. Teď musím vydělávat prachy a hubnout, abych byla super sexy zahalená žena (protože fakt nemám zájem na tom, nechat se očumovat místníma). 😄 😅

Ale vidím to asi hlavně na střed a sever a až v druhé půlce dovolené přesun na jih 😉

Víza

Největší podvod – měly být zdarma do konce dubna, ale na Srí Lance se rozhodli že ne-e a byly zdarma jen do konce ledna.
Neskutečně mě tím vytočili a stejně tak lidi ve skupině na facebooku, kteří tvrdili, že si je „koupili“ za nula i 2.února.
Ale to je hovadina.
Jsou za 35$.
Kdyby vás zajímalo, kde si je koupit, tak jedině na OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH.
Víza: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/apply.jsp#byapp
Návod: https://cestopisnydenik.cz/vyplnit-eta-imigracni-kartu-sri-lanka/?fbclid=IwAR2-DF8JQaj3PYfwIDBIlzGl8I4Ky8jyCMiDfZhOop0_wnHQpVi_oeT4Sso

Z čeho mám strach?

Pijavice – ty svině nejsou jen ve vodě, ale i v džungli.
Na cestě – v trávě – všude.
Jen si to představím a stojí mi vlasy (v tom má Vítek výhodu😄😄) a fakt mám chuť ne-jez-dit.😅
Ale prý je to jen místy, tak na to budu spoléhat😄


Psi – jo, je tam prý dost toulavých psů a zejména tuktukáři si moc neberou servítky, jestli se jim do cesty připlete opice nebo pes.
A to já nedávám. Stejně jako podvyživené psy, zbídačené psy, psy na řetězu … v podstatě jakékoli jiné, než šťastné – ideálně šťastné s páníčkem, co je má rád.
Takže pro mě to bude malé citové peklo.

Blechy – písečné mušky – štěnice – malé sv’ně = co k tomu dodat, viděla jsem desítku fotek lidí totálně sežraných od těhlech bestií a modlím se, aby nás to nepotkalo.
Takže se nezahrabávat v písku (tam prej číhají blechy na psy😅), hlídat si, na čem spím a nemazlit se s žádným psem ani opicí.
Na opice nesáhnu – ty z duše nesnáším a fakt k nim nechovám žádný sou-cit. Nic bych jim neudělala – to je jasný. Ale fakt to je jedno z mála zvířat, který fakt nemám ráda.
Opice a pijavice.
No a na psy taky nesahat!! Slyšíš Jani?! Čteš to po sobě? NESAHEJ – NEDRBEJ – NEKRM – NEPŘIBLIŽUJ SE k místním psům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.