Camino

Přípravy na Camino português – na kole!

Jak to celé (zase) začalo?

Camino Portugues jsem chtěla loni na jaře běžet – to nevyšlo kvůli kolenům(zejména). Tak jsem si přes léto nabrnkla profi sportovce, který nepotřebuje sportovat, protože má nasportováno z minulého života a teď se věnuje mentální přípravě skrz software engineerství.
Jsme v pohodě. Mě skončila rehabilitace před více jak 14 dny a chceme to jet až za 4 týdny, takže naprostá pohoda.

Zkušenosti s kolem? Poloprofíci

Jakože – já jezdila do práce na kole pár týdnů, než mi to kolo ukradli, a pak nějaký čas na rekolech. Koblížek seděl naposledy na kole … no raději se nebudu ptát (fakt to nevím). Oba jsme jednou měnili duši – já s asistencí táty před cca 5 lety, Koblížek s dědečkem jako kluk. Řetěz jsem ale nahazovala jednou dokonce i cizí holčině! Což ze mě osobně dělá skoro mechanika.

Takže sumasumárum, jsme takřka poloprofesionálové.

Fyzická příprava

Na začátku měsíce jsme byli kupovat Koblížkovi sportovní oblečení a 12.5. jsme byli prvně běhat! Já po půl roce plácání se s koleny a současnou průměrnou tepovkou v pohybu 170, no problema.
Samozřejmě to neplánujeme přepálit. Určitě bychom mohli těch 300 km jet ve 3 dnech, ale máme už nahlášenou dovolenou, takže proč to lámat přes koleno. Pospat si, 30 kiláčků před polednem a odpoledne co bude, to bude.

Technika

Tak samozřejmě svoje kola máme, já létám jedině se svým kolem v příručáku, ale jelikož si je nechceme nechat vyšisovat sluníčkem, tak si kola budeme půjčovat.
Zatím je ve hře buď Decathlon, ale spíše půjdeme do kol s plnou výbavou na Camino (je tu pár firem, které se na to specializují – koho by to zajímalo, odkazy dám na konec článku).
Takže kolo + helma (tu možná teda pořídíme – doufám) + brašny + sada na opravu (dát na seznam: nutnost powerbanky, ať až se něco pos*re – a ono se něco pos*re – nezůstaneme bez YouTubu a všespásných návodů).

Proč?

Tak samozřejmě chceme poznávat krásy Portugalska/Španělska a dovolit si ochutnávat zdeší jídlo (protože s dostatečným kalorickým výdejem v podobě kola si můžeme konečně dovolit něco jíst, doteď jen o proteinu a jablcích).
Pokud by ovšem někdo věděl o nějaké soutěži, nebo světovém rekordu, který bychom mohli překovat, tak zrovna Koblížek je extrémně soutěživý a určitě bychom do toho šli.


Poznámka pod čarou…

Koblížek to jede podle mě jen proto, abych se nevrátila, jako posledně… a pěšky by to nedal. A já ho nechci trápit, tak proč ne kolo, že jo – sám to navrhl.
A po fyzické stránce a technické přípravě jsme naprosto v prd*li, protože s cestováním kolmo nemáme žádné zkušenosti a já to za dva neutáhnu a Koblížek to zase neukecá, ani když mluví „po jejich“.

Je to šílenej nápad a dopadnout to může všelijak. A to je na tom asi to nejkrásnější!

Tipy, kde čerpat informace (tedy, tipy,kde my čerpáme informace – určitě se najdou daleko lepší 😛 – a když je najdete, dejte je vědět do komentáře, ať si rozšíříme obzory 😊 ):

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.