Portugalsko

Portugalsko – here I go!

Jdeme na to – první měsíc v Portugalsku. Já jsem připravena! Otázka je – je tahle země a její obyvatelé připravena na mě?
No, to už tak jisté není 😃…

Loučení s ČR proběhlo velkolepě – večer před odjezdem se k nám v lese přiřítil pes (teda, štěně, prej) a porval Ferdu. 3 dny před tím pohřeb. Načasování na jedničku, jak jinak 😐…

Co si mám vzít s sebou? Nech tu zbraň, vem si kremrole! Teda slivovici!

Omlouvám se za prznění takové klasiky (kterou znám jen díky Lásce přes internet), ale jinak to nešlo. Příruční zavazadlo se skládalo ze dvou párů bot, léků, dvou bund na běhání a jednoho kabátu a odbavené zavazadlo tvořil ze 70% alkohol, z 20% hrnečky a miska (nejkrásnější miska z Kuráže, která bohužel jako jediná cestu nepřežila) a pár kousků oblečení😅.


Paradoxní je, že většinu toho alkoholu jsem ani v životě nechutnala – protože já a tvrdý alkohol, to prostě nejde dohromady. Pokud byste chtěli převážet alkohol v odbaveném zavazadle – napište, mám toho načteno dost🤣. Po příletu mi došlo, že toho „měkčího“ = medoviny a piva, toho jsem bohužel vzala příliš málo. Holt limit 23kg nakonec není tolik, jak by se mohlo zdát (ale ta dvě nevyužitá kila mě mrzí – to mohla být další medovinka pro Janičku😂).

A tady teď přichází ta těžká situace – s kým se o tyto české poklady rozdělit! Protože přivezeny byli s tím že „to je pro skoro-tchýni s rodinou a skoro-tchána s rodinou“. No jo, ale co spolubydlící… a co Koblížkovi kolegové v práci? 6 piv je sakra málo!
No a největší sranda je, že já si s tím dělám hlavu, ale to je samo o sobě naprosto nepochopeno!😂 Protože vozit dárečky? Na to si už přece trochu velká, ne? ….

Oprah Winfrey No GIF

Já? NIKDY! Maminka mě tak vychovala. A teď už konečně můžu tu slivovici kupovat a nekoukají na mě tak divně, jako když jsem jí vozila tatínkovi, když mi bylo osm.
(Poznámka pod čarou – nechápu, že mi ji vždycky prodali😅 a chudák táta, který se mi celé dětství snažil vysvětlit, že on to VÁŽNĚ nepije…)

Časový posun? Vysoká matika!

Jedna hodina. Jedna hodina a já jsem totálně v háji.
Hned druhý den po příletu jsem měla mít odpoledne hodinu portugalštiny – 18:30 . Snadný jako facka.
No jo, ale moje hlavička si přebrala „hodinu portulagštiny“ coby „portugalština= portugalský čas“.
No takže doufám, že si tu hodinu budu moci nahradit ve čtvrtek😅 …

Den na to jsem si přivstala, abych dotáhla práci z předchozího dne … V devět patnáct nám začínala porada, tak jako každou středu, Koblížkovi v devět třicet (tak jako každý den). Takže pět minut před mojí online poradou jsem ho letěla vzbudit, aby nezaspal…

Chudák…

Nebudete tomu věřit, ale portugalské porady nejsou v českém čase. Divný co ….

Nikdy nevěř policím

Coby nezávislá žena jsem si vydupala, že půjdu tu zmrzlinu koupit sama. To přece zvládnu!
A chtěla bych se pochválit – zmrzlinu jsme zvládla koupit. Dokonce dvě různé a obě v akci!

A jak už jsem měla v nákupním košíku víc jak jednu věc, tak jsem si vzpomněla, že bych fakt potřebovala pár dalších věcí …

No … zkusili jste si někdy namydlit v obýváku nohy sprchovým gelem v domnění, že jde o tělové krém? Zážitek. Tedy ne pro mě😐 …

Druhý takový Jája moment byl s čajem. Koukám na krabičku -> čtu cabeça (hlava)-> překládám si to jako calças (kalhoty) = aha! to bude čaj na dny, kdy mě bude trápit PMS.

What The Hell Just Happened Reaction GIF

Obvykle svoje myšlenkové pochody alespoň částečně chápu. Tenhle vlastně taky…. ale nikdy to nepřiznám! 😂 😂 😂

Čaj dobrej (až na to že vůbec).

Jája, IT profík

No to už jen tak v rychlosti, protože takové koniny já dokážu dělat všude ve světě.

Dostala jsem monitor, aby se mi lépe pracovalo (jo a ještě jsem dostala pracovní židli, ale opěrky jsem si musela přimontovat sama – skutečná zkouška vztahu😆 😅).

„Do you know, how it works?“

No jasný, nejsem dement….

Proto při pokosu o zvýšení jasu ťukám na obrazovku v místě, kde je větší sluníčko a strašně se divím, proč se nic neděje. K mojí smůle jsem nebyla tak nenápadná, jak jsem si myslela. Je to hrozně protivný, když se k vám natáhne vaše drahá polovička a ťukne na ten debilní malinkatej čudlíček na spodku monitoru, přímo pod tím debilním sluníčkem…

No jo no. Bych tu elektroniku zakázala a škrábala zase na papyrus.

Youre Welcome GIF by BayWa AG

No a to bysme měli první týden … Další úkol je tu odvolit (jestli tohle čteš a nejdeš volit (a máš tu možnost) styď se) a zjistit, jak je to tady s tím fitkem (prolezla jsem jim celý web a jediné, co tam uvádí, je cena za týden, ale ne, na jak dlouho si to členství musíte koupit…)

Bude sranda 😃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.