Cestování

Londýn – tak trochu jinej „travel článek“

Už je to měsíc a já se pořád nebyla schopná dokopat k článku. Divím se, že nezapomínám splachovat, jak jsem poslední dobou roztěkaná. Ne vážně – jsem ráda, že se dokopu sem tam k videu a povinostem „hospodyňky“ (ty uvozovky jsou OBŘÍ! 😀 ), takže články šli stranou. Ale teď jsem zase chytila psací slinu a chci psát a psát.

No jo, jenže já už si tak úplně nepamatuju, kde přesně jsme chodili a kolik co přesně stálo – a dohledávat se mi to – upřímně – ani za mák nechce.

Takže si hodíme takovej „alternative travel guide“ 😀

Doprava

Tam letecky s Ryan air – koupeno ve slevě na valentýna. Cena za oba myslím 3-3500,-. Bajvoko.

Doprava po městě – NIKDY METRO! Nejhorší zážitek. To se nechte raději přidusit a sjeďte v tom stavu hroskou dráhu z roku raz dva. Strašný, hrozný, příšerný! A za ty prachy je to fakt na facku.

Ne, teď v klidu. Metru se jednoduše zkuste vyhnout – je to fakt drahý.

Celkově je tam doprava drahá – my jsme fakt hodně chodili pěšky a stejně jsme za tři dny za dopravu po městě dali v přepočtu asi 800Kč každej (žádnej taxík).

PS(v k dopravě): Někde jsme na netu četli, že s Oyster card nás doprava denně vyjde max na 5liber. Houbeles. Může vás vyjít i na 7,5liber, protože metro je dražší.

Jídlo

Drahý. Ani v China townu jsme nenarazili na žádné bistro jako u nás v ČR, kde bychom se najedli pod 7Liber za osobu. Takže jsme si dávali tak nějak porce napůl, mekáč, burger king a hodně kafe. To vyjde cenově jako u nás a ty jejich rozpečené sendviče?? Porno! 🙂 Ale drahý 😀

Kam zajít? 

Kamkoli! Všude je to super! 😀 🙂 A určitě si vezměte dobré boty a choďte pěšky 😉 Je to rovina a fakt se dá takřka kamkoli dojít pěšky (maximálně se kus popovézt, ať večer neumíráte po 20kilometrech 😀 ).

No a mimo ta hlavní místa jako Buckingham palace a Tower(který se opravoval – takže fakt boží lešení!) vážně MUSÍTE jít na Camden market. A nebuďte naivní jako my a nevyhrazujte si na to půl dne (btw – otevíraj v deset. Nevěřte blogům, kteří vám kladou na srdce ať tam jdete co nejdřív, že v 10:30 už jsou tam davy. Do 10:00 je všechno zavřený.) A je to tam naprosto BOŽÍ! Super jídlo za rozumný ceny (až na cronuty za 5liber za kus. Jsou dobrý, ale ta cukrovka potom už taková slast asi nebude…), jedinečný kousky – levnější a drahý (nejčastější slovo článku- drahý 😀 ) a jednoduše zážitek! je to jak OBŘÍ DESIGN MARKET.

A pak ještě do Nothinghillu do té jejich houbové ulice (taky ňuňu) a pokud jste fanoušci filmu a chcete se vyfotit před „tím domem“, tak nespoléhejte, že tam někde bude nějaké značení. Je tam prd a já ten dům nenašla (no ale nejsem moc velkej fanda filmu, jen mi to přišlo jako povinost).

A pokud chcete být originální, tak ve směru od London eye (drahá blbost, jsem ráda, že jsme na tom nebyli) podél vody dojdete k sídli MI6 – tam se na mostě musíte vyfotit. Protože Bond.

Na co se rozhodně vykašlat?

Národní přírodovědné muzeum. Jako je super, že jsou ta muzea zdarma, ale skoro jsem tam dostala záchvat. Venku fronta kolem budovy (no dobře, jen do půlky), ale krásně odsejpala a my se potřebovali ztratit z ulice, protože tam lítal nějaký saharský prach a ani visine nepomáhal. A uvnitř – blackfriday v Alze. Ne vážně – totální apokalypsa! Všichni nutně potřebovali vidět hejbajíví se kostry dinosaurů. Přála bych jim moje noční můry po shlédnutí Jurského parku (jo, mám je do teď – mám zajímavej život 😀 ) – pak by se tam tak nehrnuli. No a jelikož David nesnáší davy a já nesnáším davy a mám své můry, tak jsme utekli, prošli zbytek muzea – hezký, ale stejné jako naše, jak s anglickýma popiskama 😀 (wow – kdo by to byl řek!).

Nákupy

Ani za prd! Jako jo, nechali jsme tam asi 7000 za hadříky a věci z trhů, ale ty MEGA SUPER ŠÍLENĚ NÍZKÉ CENY tam fakt nečekejte. Lede po prázdninách nebo po Vánocích (ale to je taky jen „prej“).

Takže jo – Primark je fajn, ale ten je i v Drážďanech a brzy i v Praze a jinak jen ten Camden.

Ale co je jediného super na Oxford street (mimo Primark – ale ten jen „je“ a super bych ho uplně nenazývala) je Disney shop ( <3 )kdo jsme si nic nekoupili, protože to slovo na d ….

a pak je tam v boční ulici super restaurace s kuřecíma křidýlkama a řízečkama. Název v sobě nese slovo chicken (pokud nenajdu fotku, tak vám můžu leda popřát hodně štěstí a nestěžujte si – my taky hledali 😀 ).

Vrátíme se?

Určitě! Já si s sebou příště vezmu běžecké boty a pokusím se hned nenastydnout! V ideálním případě bych tady chtěla běžet maraton (:D:D:D:D), protože je to fakt víceméně rovina a ta Praha se mi nelíbila ani na půlmaraton. Ale to je ještě jedno vélké MOŽNÁ. Ale vrátíme se určitě. Jednak protože chci sakra nakrmit nějakou veverku! Což by šlo, ale nesehnali jsme nikde oříšky (teda vždycky jsme na to v krámě zapomněli) a pak chceme vidět královnin palác za deního světla 😀 a já bych chtěla jít i dovnitř Toweru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.