Sport, Ze života

Jak jsem v 25 zjistila, že neumím plavat

Já vždycky plavání nesnášela – už od školky. Vždycky sem se mu snažila vyhnout. Ze školky mám na plavání dvě vzpomínky – jedna jak brečim, protože mi někdo sebral ručník a další, jak mě strčili do vody a když jsem strčila spolužačku, dostala jsem vynadáno… Na základce jsem pořád chodila na záchod, když po nás chtěli plavání pod vodou a nenáviděla jsem tu studenou vodu a vodu v nose.

Prostě samé super vzpomínky a můj chorý mozek na dobré věci moc nevzpomíná. Za pozitivní beru jen vzpomínky na to, jak jsme chodili s našima a byla jsem šťastná, když jsme nešli do YMCY (tam byla studenější voda), ale šli jsme do AXY.

Takže jsem využila tohohle pozitivního dojmu a šla v úterý a dneska do AXY!

Večer jsem vše sbalila a ráno se jen oblékla, vzala z lednice nachystané jídlo a vyrazila. Překvapilo mě, jak dobře se mi vstávalo a jen mě to víc nakoplo!

Před bazénem půlka tyčinky a půlka Rundrinku 🙂 Můžu jen doporučit 😉

Bazén AXA

Bazén AXA najdete hned na zastávce Bílá labuť, záloha za klíč je 100Kč a platíte 1kč/minutu. Šatny jsou přesně takové, jaké si je pamatuju před deseti lety, ale záchody jsou nové a nádherné! J

Teplota vody – studená, ale prostě sem tam vlezla a neřešila. Jsem na sebe pyšná? Nesmírně.

Počet lidí – dost. V úterý jsem dvakrát do někoho strčila a neustále se musela vyhýbat, ale tak je to asi vždycky a všude. Prý je tam plno od sedmi a od osmi je to lepší, ale to bych zas nestíhala do práce, ale uvidíme 😉 Dneska to bylo daleko horší – v jednu chvíli bylo v šesti drahách 26 lidí a to už mě fakt celkem sr*lo. Nepřipadá v úvahu se otočit na záda, protože člověk se pořád vyhejbá. Fakt dneska nic moc, tak se zkusím vyhýbat čtvrtkům a zkusím jiné dny 😉

No ale teď to hlavní. Můj styl plavání ala paní radová je fakt otřesný. Ono na plavání se zvednutou hlavou prý není nic zlého, ale já u toho kopu jak kokos a plavat takhle dál, tak si akorát zablokuju krční páteř. Tak jsem nahodila brejle a po jednom bazénu zjistila, že neumím dýchat do vody a topím se 😀 Jako bez legrace – 16 bazénů jsem se na to snažila přijít, ale nepřišla. Odkoukávala jsem to od ostatních, ale tak jednoduchý to není 😀 Tak jsem se na to vykašlala a dalších 16jela halabala.

Takže už googluju „jak se naučit dýchat do vody“ 😀 a dneska jsem to i zkoušela. Opět sem odkoukávala a myslím, že na to časem přijdu;) to a nebo se utopím 😀

Co se „vybavení“ týká, tak jsem si vzala obyč plavky a bylo mi to jedno. Fakt nestojí za to hrotit, jaké máte plavky a jak v tom vypadáte 😉 Měli tam koupací čepice, stařičké plavky i super nové zářivé a každému je to úplně jedno 😉 Takže jediné co, tak si chci koupit jednodílné obyčejné, aby rychle uschnuly.

Plus si s sebou nosím plaveckou desku z Decathlonu – super se s tím zapojují nohy a je to fakt makačka! 🙂

A ptali jste se mě, jaký je to plavat s umělejma melounama – nevidím v tom žádnej rozdíl. Možná je to i tím, že plavu jak retard, ale podle popisů dalších žen se silikonama jsem čekala, že se budu vznášet jak plovák a prdlajs.

Ale když jsme u toho plováku, tak sice jsem byla asi za debila (a nebo si to jen myslím, protože to řeším jen já ve své hlavě a ostatním je to jedno 😀 ), ale je to luxusní zápřah na nohy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.