Běh a fitko

Bojíte se fitka nebo se v něm cítíte nekomfortně? Nechte strach v šatně a pusťte se do toho!

Spousta lidí mi říká, že by do posilovny prostě nešli, protože by na ně všichni zírali a určitě se jim posmívali. Nejvíc mě baví, když takový člověk řekne, že raději cvičí venku v parku. Protože v parku na vás určitě nikdo nezírá, že …

Já cvičím už několik let a věřte nebo ne, taky se někdy (no dobře, skoro vždycky) cítím, jakoby na mě všichni zírali a domýšlím, co si asi myslí. A ani po těch letech a s mojí – ne tak špatnou – postavou mě to nepřešlo. A možná mě to nikdy nepřejde, protože jsem přeci jen blázen.

Takže je to naprosto normální se tak cítit – chlapi to mají asi jinak, ale co já vím 😉

Každopádně pokud chcete cvičit a tohle vám v tom „brání“, tak je to tedy pořádná hloupost. Dejte si pár štípanců do stehen a jde se na to!

Na recepci vás zkásnout, nabídnou vám pití-jídlo-drogy 😀 a ukážou vám, kam máte jít. Pokud si nespletete šatny, tak vás už nic hrozného nečeká;) Převlečte se, vykašlete se na pudrování nosu a vemte RUČNÍK, vodu, klíček od skříňky a jde se na to!

Samozřejmě je nejlepší si alespoň na tu první lekci zaplatit trenéra, aby vám ukázal co a jak. Pokud jste ve fitku nikdy nebyli, tak je cvičení bez trenéra NAPROSTÁ BLBOST! A pokud jste někdy někde byli, tak každé fitko má jiné stroje a je možné, že nenajdete ten, na který jste zvyklí a nebudete ho umět nahradit. A to je taky velká škoda a hloupost.

Takže to bysme měli k tomu proč si vzít trenéra a teď co vás může potkat. Pokud nejdete do fitka jako je BBC nebo WordClass, tak se obvykle cvičenci zdraví. Nejčastější pozdrav je staré dobré Ahoj!, ale stejně tak poslouží i „Zdravím“ – to je totiž univerzální slovo mezi „Dobrý den“ a „Ahoj“. Neurazíte tím někoho kdo si připadá starý ale ani nebudete za exota. Já mám s „Ahoj“ velký problém – tykám prostě jen těm, které znám. Tečka. Takže přeučování je setsakra těžká věc. Ale pracuju na tom. Takže pokud budu mít svůj den a řeknu vám „Dobrý den“, tak si nepřipadjete staří nebo nechtění, ale prostě jsem blázen 😀 (to už jsem říkala, že…)

Pak už jen stačí mít pořádnou hudbu ve sluchátkách a máte vystaráno. Prostě se soustřeďte na svůj trénink – když budete mít sparinga=kámoše co cvičí s vámi, tak máte úplně vyhráno. Ve dvou se to lépe táhne (a pomlouvá), takže nemůže být o stydlivosti ani slovo. Pokud se stydíte oba, tak si koukejte dodat kuráž a vyrazte zvedat nějaké to železo!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.