Sport

Běžky – relax i skvělé kardio!

Zimní sporty tuhle zimu pomalu ale jistě končí, ale i přesto stojí za to si jich ještě na poslední chvíli užít.

Pro všechny

Když si to tak vezmeme, tak je to něco mezi chůzí – během a kolem. Na rozdíl od běhu to není takový nápor na kolena, naproti chůzi se dostanete daleko dál, ale jste omezeni běžkařskými trasami. Kolo?‍♀️ je tomu z letních sportů asi nejblíže, ale na běžky si můžou troufnout i starší lidé, kteří se na kole mohou bát pádu, a nebo se na něj necítí kvůli kondičce. Na běžkách si prostě jedete podle sebe – jak se cítíte, můžete jít klidně krokem (to na kole poněkud těžko)?

Já se musím přiznat, že mě nejeden důchodce předjel – naprosto s přehledem. Říkala jsem si, že já přece nezávodím, ale cítila jsem se krapet potupně? A stejně tak jsem já předjížděla rodiny s malými dětmi (nic hrdinského?).

Pořád je to sport

Běh na lyžích je jedna z nejkomplexnějších pohybových aktivit a to proto, že se při něm zapojují nejen spodní končetiny a břicho (jako tomu je při běhání), ale také vrchní část těla. V ideálním případě zatěžujeme celý pohybový aparát rovnoměrně? Zvyšujete si fyzickou kondici a šetříte kloubní aparát. Nemluvě o tom, že pravděpodobně běžkaříte na horách, loukách nebo v lesích – a tedy jste na čerstvém vzduchu a i přesto, že je venku zima, jste se dokopali k tomu, že jste šli ven a něco děláte?

Relax

Vlastně bych mohla zopakovat všechno, co jsem psala výše a dodala – „a to vám pomůže v boji proti civilizačním chorobám a stresu“.  A je to tak. Nemusíte to brát jako sport, můžete to brát spíše jako relaxaci – užívat si ticha a přírody✌

Kam vyrazit

Existuje několik portálů, kde se dozvíte, jaké trasy jsou upravené a jaké ne – různé okruhy i náročnost trasy. Dám vám sem několik odkazů na stránky, které vám pomůžou.

http://www.kamzasnehem.cz/bezky

http://bilastopa.cz/cs/uvodni-strana-2/ – Šumava

Na bílou stopu můžete i přispět – jednorázovou dárcovskou sms ve formě DMS BILASTOPASUMAVA 30/60/90 na číslo 87 777 a cena sms je tedy 30/60/90Kč. Čímž jednak oceníte práci dobrovolníků a s přihlédnutím na to, kolik stojí vstup do fitka, to není nic hrozného jim za jejich práci něco poslat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.