Jeden velký paradox
Dnešní článek nebude nikterak dlouhý, nebo rozdělený do různých částí. Dneska to bude o jednom velkém paradoxu (a pár dalších postřezích, která se mi na paradox nepovedlo natáhnout😅).
Víte, člověk si neustále říká – „až budu mít čas, udělám tohle„, ,,kdybych měl víc času, dělal bych tamto“ a tak dále. Určitě to všichni poznáváme. Pokud nám někdo řekne, ať to neustále neodsouváme a nevymlouváme se, myslíme si něco o pitomcích a lidech co „tomu nerozumí“.
Tak dneska tu mám pro vás jedno velké PROZŘENÍ!
- Až potom, co jsem přestala mít čas, jsem začala skutečně žít!
- Když jsem začala muset dojíždět do kanclu, jsem začala víc chodit pěšky.
- Když jsem začala „muset vstávat na budík„, přestal mi budík vadit.
- Když jsem začala muset pravidelně vstávat, začala jsem vstávat o hodinu a půl/ dvě hodiny dříve. Abych mohla jít cvičit.
- Když jsem konečně dostala tu „omluvu“, proč bych neměla moct sportovat, jsem zase začala sportovat. A to pořádně!
- Až potom, co jsem přestala mít spoustu volného času, jsem začala víc plánovat cestování.
- Miluju pevnou pracovní dobu! Vím přesně kdy začnu a kdy skončím – v práci jedu a neřeším věci okolo. Když potřebuju odejít dřív, požádám a volné dny pro projekt si napracuju v jiných dnech. Je to super!
- Až potom, co jsem přestala mít čas na „věci okolo“ jsem ty „věci okolo“ skutečně začala dělat a vyhledávat je.
- Až potom, co jsem si přestala řídit aktivity podle toho, co by se mi chtělo, jsem začala skutečné aktivity prožívat…
A samozřejmě jsou tu tedy i ne-paradoxy a prostě jen postřehy:
- Musím se oblékat elegantně- kancelářsky a baví mě to. Dokonce jsem už i dostala pochvalu za kardigan🙌. A ten jsem si vybírala sama a i ho sama kombinovala. Prostě super pocit pro holku, která nemá o módě (ani vkusu😅) moc šajn.
- Naplánovali jsme dvě cesty – jednak ať procvičím mluvenou angličtinu, ale taky ať si připomenu létání, jak to chodí na letišti, hostely a půjčení auta. Všechno se mi teď hodí v práci a je super moct spojit příjemné s užitečným🙌 (lepší by bylo, kdybych to dostala proplacené, ale to asi nehrozí😅). Takže Londýne a Krakowe – těš se!!
- Mám kolem sebe nové lidi – nové příběhy, osobnosti, zážitky a postřehy… Proč člověka jako jsem já, který nemá moc přátel, je to super novinka🤗