STOP#TABU

Stáhnul mi kalhoty ke kolenům a otočil mě. V průběhu té věci jsem si začala uvědomovat, co se děje…

Byla jsem poměrně čerstvě po rozchodu se svým prvním klukem. Bylo mi 16 a útěchu jsem hledala u kamaráda, který shodou okolností v tu dobu chodil s mojí nejlepší kamarádkou. Nenapadlo ho nic lepšího, než smutek zahnat alkoholem. Koupil dvě flašky vodky, které jsme vypili, převážně já a byla jsem dost opilá. Jelikož to bylo v zimě, rozhodl, že půjdeme ke mě do baráku (bydlela jsem v paneláku), abychom nemrzli venku. Usadili jsme se na schodech mezi prvním a druhým patrem. Chvíli jsme normálně seděli, já teda spíš padala a vydávala zvuky napodobující řeč. Potom to začalo. Jeho ruka se mě začala dotýkat na nohách dost vysoko. Potom se mi přisál na krk. Jak jsem byla opilá, nezmohla jsem se na nic, jenom jsem tam napůl ležela na schodech a čekala, co bude dál. Stáhnul mi kalhoty ke kolenům a otočil mě. V průběhu té věci jsem si začala uvědomovat, co se děje a že nechci a je to špatně a bolí to, hrozně moc. Ale hlavně chodí s mojí kamarádkou. Začala jsem se mu vysmekávat, ale on mě držel a ještě říkal ať jsem ticho a otočím se. Nevím kde jsem našla tu sílu ho odstrčit a utéct těch několik pater do přízemí do výtahu, který tam naštěstí byl. Nechápala jsem, co se stalo, všude jsem měla krev a hrozně jsem se klepala. Nic jsem necítila, žádnou bolest, jenom tlak na prsou a úlevu. Když jsem přišla domů, lehla jsem si v tom stavu do postele a chtěla jenom spát. Ale přišla mi od něj SMSka, ať se okamžitě vrátím, že ještě neskončil. Několikrát mi volal, ale ignorovala jsem to a na pár hodin zabrala. Hrozně moc jsem se někomu chtěla svěřit, tak jsem to řekla kamarádce ve škole, ta mi ale řekla, že jsem to přece chtěla, že se mi vždycky líbil, tak co dělám. Dál jsem se snažila to neřešit, ale ze všeho nejvíc mě štval fakt, že jsem zradila mojí nejlepší kamarádku. Asi do týdne se spolu rozešli, ale proto, že ona si našla někoho jiného.

Po několika letech jsem se dozvěděla, že chlapce dostihla karma a šel sedět. Nutno podotknout, že ne kvůli tomu, co mi udělal.

Se slečnou, která s ním v tu dobu chodila, se už dávno nestýkám a ta ze školy je teď jedna z nejdůležitějších osob v mém životě, která mi pomohla se spoustou věcí. Život je nevyzpytatelný…

 


Po tomhle příběhu je důležité – podle mě – položit si dvě otázky.

  1. Je v pořádku, že se chtěl vyspat s naprosto opilou holkou – kamáradkou svojí holky, kterou měl původně utěšovat.
  2. Reakce kamarádka – vždyť jsi to chtěla a na co si stěžuješ, když se ti líbil.

Ani jedno není rozhodně v pořádku, ale obě ty věci jsou bohužel „důsledky téhle doby“- jak by řekl Davča. Nedá se říct, že by to bylo normální – to doufám, že není, ale je to „obvyklé“- teda ještě lépe – stává se to. Ale to není nic, s čím bychom se měli smířit. Tohle by se nemělo ani stávat! Vyspat se s opilou holkou? Na schodech v domě?! Když neví co se děje a pak se i brání?!?! To už je skutečně něco odporného a pro normálního člověka zcela nepochopitelného.

Co se reakce kamarádky týče – prosím, prosím všechny kamarádky, tohle nikdy nedělejte a neříkejte. Třeba si to i myslete, ale pokud se na vás obrátí kamarádka s podobně otřesným zážitkem, tak stůjte při ní. Nebyly jste tam, nevíte kde je pravda, ale vaše kamarádka se na vás obrátila s nejhorším zážitkem a na vás je, jí v tom podržet… Jestli ne, tak se na mě nezlobte, ale nejste kamarádky… Takový je můj názor. Každý může chybovat – teď se mi to soudí s odstupem let a v „mém věku“ … ale právě proto budu doufat, že se to dostane k co nejvíce holkám a jejich kamarádkám, které je podrží a zároveň se vzájemně podrží a snad to nahlásí na policii…

Tady karma zafungovala, věřím, že zafunguje všude, ale někdy je potřeba jí krapet pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *