Jídlo, Ze života

Snídaně v café Savoy – největší a nejdražší zklamání!

Moc ráda bych vám řekla, že jsme tak za vodou, že si můžeme chodit na snídani do Savoye, ale takovou přetvářku u mě nehledejte.

Měli jsme s Davčou výročí tři roky, vzali jsme si na víkend volno (chápej: dali Mandli k rodičům😄) a naplánovali si den od snídaně po večeři🤩Protože naše láska vyloženě prochází žaludkem🤗Asi proto jsme společně nabrali tolik kilo, co nikdy v životě😅.

Ale k věci. Zvolili jsme Savoy, protože já jsem tam párkrát byla na pracovní kafe a ty prostory jsou naprosto fantastické😍! Tak jsem chtěla, aby to zažil i David.

Udělali jsme rezervaci a upozornili nás, že musíme přijít v čas, jinak nám naše místo nebudou moct udržet. No, myslela jsem, že to jsou takové ty řečičky, ale ta fronta u vchodu mě vyvedla z omylu.

Dostali jsme krásná místa u okna, číšník pronesl obavu, aby mi nebyla zima, ale bylo nám krásně!

Davča se díval předem na internet na menu a vybral si Francouzskou snídani, byla sice nejdražší, ale zněla skutečně úchvatně.

Francouzská snídaně
Pražská šunka, grilovaná vepřová klobáska, vejce natvrdo, zeleninový koláč, brambory, francouzský toast se sezonním ovocem a javorovým sirupem, croissant, naše pečivo, farmářské máslo, vymačkaná pomerančová šťáva, café au lait

435Kč

Takže tu jsme si dali na půl a Davča separé míchaná vajíčka s cibulkou a domácím pečivem za 158Kč a Cappuccino za 85Kč.

Ceny samozřejmě odpovídají jednak umístění, historii tak i luxusu této restaurace. Nevím o jiné takové restauraci, kde byste si mohli dát trošku kaviáru za 2000Kč😅🤣(a nebyla by Michelinská…)

Když opomenu to, že jsme čekali přes 20minut než nás vůbec někdo obslouží, tak celkově čekačka byla vážně nepříjemná. Nevadí mi počkat si – vychutnat atmosféru a užít si jídlo, ale tohle bylo i na mě dost dlouho. Než přinesli pečivo, pak kávu, pak Davčovi vajíčka a nakonec tedy i jídlo.

Asi bych začala vejci – pečivo k němu nebylo, jen to, co bylo v rámci Francouzské snídaně a jestli ten košík měl být pro obě jídla, tak to vycházelo na tři kolečka bagety ke každému.

Croissant byl asi nejlepší croissant co jsme kdy ochutnali, ale tím naše blaho skončilo. Moje café au lait bylo moc dobré v krásném hrnečku, ale Davči cappuccino bylo asi nejmenší, jaké jsme kdy viděla. Když přinesli naprosto vyhladovělému páru onu Francouzskou snídani, museli jsme se smát. Nejprve jsme mysleli, že přinesou ještě něco, ale nepřinesli.

Na jeden talíř se vešlo to všechno, krom pití a croissantu. Když tu najednou přišel francouzský toust. Tak moc jsem se na něj těšila, protože jsem ho chtěla konečně ochutnat. K mému obřímu zklamání, to byla zemlbába🤯 . Je mi úplně jedno, jak tomu říkají oni, tohle byla zemlbába. Chleba, sirup, nastrouhané jablko a posypané cukrem. Takže jsme si pořád říkali že ne – že to není ono.😠

Utvrdil nás v tom vedlejší stůl, kam přinesli pravý franzcouzský toust – jahody, kiwi, maliny, banán, sirup na krásném plátku pečiva, který vypadal jak wafle.

A k tomu hlavnímu menu – bylo toho směšně málo. I kdyby to bylo třeba to nejluxuxsnější, co jsme kdy jedli, bylo toho opravdu směšně málo. Ale i kdybych pochopila tohle – ten francouzský toust nepochopím!

Obzvlášť, když jsme se zeptali servírky, co to měli u vedlejšího stolu (popsali jsme jí to) a ona řekla, že to je francouzský toust. Tak jsme se pousmáli a zeptali se, že ale ve francouzské snídani je také, ale tam je jen s nastrouhaným jablkem a ona se pousmála a řekla že ano, a že je také menší.

To že je menší je logické a je mi to putna, ale to že je to něco úplně jiného, to mě teda sere! Jako kdybyste si objednali bramborovou kaši a dostali hranolky – jasně, oboje je to z brambor a v obojí jsou jsou to přílohy.

Sumasumárum, už nikdy více. Jsem ráda, že jsme tam byli – to místo je skutečně krásné a pro nás, kteří do lepších restaurací nechodíme je to skutečný luxus. Ale … nedoporučila bych to.😞

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *