Sportovkyně

V zajetí čísel

Všimli jste si toho, že v posledních letech se začalo všechno počítat jen na čísla? Nezáleží na tom, co máte za práci, ale kolik vyděláváte. Nezáleží na tom, jak vypadáte, ale kolik vážíte. Nezáleží na tom co jíte, ale kolik to dělá kalorií. Nezajímá nás kvalita, ale cena.

Možná to tak bylo vždycky jen jsem to začala víc vnímat a nebo to víc vnímám, protože se mě to víc týká. Nevím. Už jsem se do toho i tak dost zapletla, takže to pojďme trochu rozmotat.

PŘESTAŇTE ŘEŠIT ČÍSLA!

Nejsme stroje! Stroje zajímají čísla, protože dokáží přemýšlet jen v 1 a 0. My ale přemýšlíme ve všech číslech a tím si děláme život a TOLIK těžší! A hlavně úplně zbytečně…

Pokud vám VYHOVUJE  počítat kalorie – jen do toho. Pokud vás BAVÍ řešit makra – klidně. Pokud rádi děláte grafy zisků a výdajů, bavte se. Pokud vás UKLIDŇUJE sledovat svojí váhu, tak prosím. Ale pokud vás to nepřináší nic DOBRÉHO, tak se na to vykašlete!!

Neříkám tím začít prasit nebo bezmyšlenkovitě utrácet, ale zaměřit se na sebe jako takové, ne si sebe představovat v číslech. Nemluvím tu jen o jídlo, ale celkovém pohledu na nás samotné.

Pokud jste na takové úrovni myšlení, že vám přijde že plácám kraviny, tak vám to moc přeji. Věřím ale, že „promlouvám“ k široké skupině lidí, která se jen tak nezmenší.

Do všeho musí člověk dozrát

Je to tak – budu to opakovat zas a znova, ale ty naše mámy měly v tolika věcech pravdu, ale my jim to ani nemohly věřit, protože jsme si na to musely přijít samy. A stejně tak na tohle. Berte to tedy hlavně jako impulz k přemýšlení, k zvážení toho, jak sami sebe vnímáte.

Pokud se podíváte do zrcadla a vidíte na oblečení mizernou výplatu pod kterou jsou 2kg tuku navíc a v lednici na vás čeká snídaně se 150kcal, tak začněte přemýšlet o něco intenzivněji.

Protože žijeme jen jednou a to znamená ŽÍT KVALITNĚ A PLNOHODNOTNĚ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *