Sportovkyně, Ze života

Neprošla sis PPP ani nezhubla 20kg? Tak raději zalez!

Nechápu, co se to v poslední době děje, ale hlavně na Facebooku mám dojem, že kdokoli, kdo nepíše o anorexii/ neprošel si tím, anebo o tom, jak zhubl desítky kilo, tak nemá nárok psát.

Všichni si oblíbili bývalé anorektičky, bulimičky a berou je jako super vzor a bojovnice, které si prošly peklem. Jo jasně – asi není lehké se z toho dostat. Určitě není. Ale nedostanete se do toho žádnou náhodou nebo nemocí, dostanete se do toho sami. Mluví ze mě „závist“? 😂 🤣Určitě ne.

Nechci aby to vyznělo jakože „můžeš si za to sama, tak ze sebe nedělej hrdinku“ – to VŮBEC NE! Ale přijde mi daleko lepší a zdravější brát si za vzor normální fit nebo zdravě vypadající holky. Samozřejmě pokud si samy procházíte PPP (poruchou příjmu potravy), tak to je něco jiného. Na druhou stranu se ale obávám toho, aby dívky ve snaze být zajímavé a „moderní“ schválně nespadly do anorexie nebo bulimie. Možná je to naprostá blbost, ale v tomhle světě už mi jako blbost nepřijde nic.🤔

Fit maminky

Já si daleko raději za vzor beru maminky🤗 A to i přesto, že matka nejsem a nějaký čas nebudu.👨‍👩‍👧‍👦

Proč „fit“ maminky? Protože když to zvládnou ony, tak já musím taky!💪 Navíc je obvykle nikdo nesponzoruje👥, takže mi neustále nervou pod nos nějaké sušenky a nové proteiny. Což je další věc – pokud máte za vzor fitnessky, musíte si uvědomit, že je pravděpodobně sponzoruje nějaká fitness značka a nebo obchod a produkty, ze kterých vaří, dostávají zdarma nebo s velkou slevou. A to potom není takový problém mít doma několik druhů proteinů, sušenek, cookies a všemožných doplňků stravy. Opět říkám – neberu jim to, vydřely si to! Dřív jsem jim to záviděla, ale dala jsem si to sama se sebou dokupy a teď jim to fakt přeju, protože musí neustále vypadat dobře, fotit jídlo – recepty – tréninky a nemůžou si dovolit panděro. Ale to je jejich práce/brigáda/ přivýdělek – pokus vás nic takového neživí ani nesponzoruje, tak by se vám to pořádně prodražilo. Jde o to vzít rozum do hrsti a přemýšlet. Pokud na to ten budget máte, tak super! Pokud ne, tak nehroťte rozpočet a najděte si jinou cestu. Jde to úplně v pohodě i s malým rozpočtem🤟

Ale zpátky k maminkám. Po tom, co jsem měla tu čest trénovat jednu maminku a s druhou spolupracovat online, jsem si začala plně uvědomovat, jaký zápřah ty děti jsou. A jelikož během toho těhotenství v podstatě nejde nenabrat, tak chtějí po porodu (a šestinedělí) všechny shodit a vypadat přinejhorším jako Beyonce. Až na to, že ta má pro každé z dvojčat jednu chůvu. No a jelikož nejsme v Sexu ve městě a naše maminky obvykle nejsou v důchodu, tak se musíme (tedy ne já, ale mamky v této době) o děti starat sami a najít si ten čas na vlastní jídlo a cvičení. No a to je setsakra rozdíl, než když je váš jediný problém, jestli si ráno přispat a jít cvičit po práci a nebo být za hrdinu a vstát dřív.

Jasně že to teď pro účely článku zlehčuju a zveličuju zároveň, ale dělám to proto, abyste mě pochopili. Nemusíte se mnou souhlasit, ale to je správně. Nechci mít čtenáře ovce, ale lidi s názorem😀(ale nechci krmit troly 😉 ).

Takže jaký je váš názor na tuhle problematiku?🤔🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *