Fitko

Fitness průvodce – Fitness svět pod Palmovkou

Máme tady nový týden a s ním novou rubriku Fitness průvodce! 🤩

Začneme mou srdeční záležitostí objevenou v minulém roce…

Fitness svět pod Palmovkou

Tohle fitko jsme objevili loni při přípravě na Spartana. Snažili jsme se najít fitko, ve kterém bychom mohli natrénovat jak šplh, tak ručkování a všechno si to v klidu vyzkoušeli. Nechtěli jsme chodit na skupinové přípravy a mít na to klid a „dělat si to po svém“ 😄

Hned první den bylo jasné, že „dělat si to po svém“ je blbost, když nemáte ánung, jak na to. Šplh na laně jsme měli naučený z videa a ručkování – no prostě jsme mysleli, že se chytneš tyče č.1, pak č.2 a postupuješ na-po-ho-du.

A tady se dostáváme k prvnímu benefitu tohoto fitka:

TRENÉŘI

V „opičí zóně“ byl zrovna trenér s klientem (možná s kamarádem) a po pár našich pokusech zakončených se smíchem na zemi nám ochotně začal radit – ALE nevnucoval se, nijak se nešklebil ani se nepovyšoval. Byl fajn, jeho klient (okej, možná to byl spíš fakt kamarád, jinak by se nám tolik nevěnoval 😄😄) nám taky radil a celkově jsem z toho měla super pocit.

Kdykoli jsem tam pak viděla jeho, nebo dvě další trenérky cvičit s klienty, líbil se mi jejich přístup a pár cviků jsem odkoukala. Vždycky pozdraví a nemám pocit, že by si mě měřili pohledem a posuzovali provedení cviků lidí kolem.

Sauna

Tady nevím, co napsat😅 Já byla tedy „jen“ dvakrát v té privátní sauně a pokaždé jsem si to náramně užila😊 Je tam tedy trochu slyšet hluk z fitka – tedy pokud někdo odhrne závěs u dámských šaten a ve fitku je špička 😉 Sauna je čistá, útulná, relax zóna pro mě akorát – lehátko nepoteřebuju a jsem ráda, že je to menší místnost a je tam příjemně teplo😊

Kardio zóna

Brad Pitt Lol GIF by Focus Features - Find & Share on GIPHY

Jednoduše BÁJEČNÁ!

V jedné místnosti máte dokonce projektor, na který na celou stěnu promítá záběry z různých míst, kterými právě běžíte. Jedná se o Spoteee Running Zone nevýhoda je tam ta, že nelze ovlivnit rychlost a s tím mám třeba já problém, protože se mi pak z toho motá hlava (jak běžím rychleji, ale oči sledují okolí, které ubíhá daleko pomaleji).

Takže já už teď preferuji pár strojů v přední části fitka.

Tam se nachází stejně moji dva favoriti – skillmill = běžecký pás s půlkruhovým tvarem, kde rychlost měníte okamžitě podle toho, jak vpředu/vzadu jste. Takže na HIIT naprostá BOMBA! A hned vedle něj – schody😍

Když jsem bydlela na Spořilově v 11ti patrovém baráku, stačilo vylézt 10x nahoru a bylo hotovo. Teď bych ty 4 patra na Letné musela chodit cca 25x a to by mě jeblo.

Skupinovky

Zatím jsem zkusila jen jógu – zítra jdu na Ladies kickbox.

Vinyasa flow jóga s Terezou Sebestou – za mě dobrý😊. Nemám to moc s čím porovnat, ale jsem spokojená 😊.  Pro mě třeba power joga je největší zlo – protože to prostě není jóga. Takže jsem byla ráda za tenhle „styl jógy“ – tedy normální jógu.

Vybavení

Takhle vybavené fitko jsem v Praze neviděla. Zcela upřímně. Najdete tam:

  • vybavení na OCR závody
  • krásnou zónu na protažení, kde najdete i slackline ( nemluvě o míčích, gumách, bosu, tyčích a masážních pomůckách všeho druhu)
  • zóna na funkční trénink, kde najdete mimo jiné i boxovací pytel a tyč na pole dance (jako sorry, ale kde tohle maj normálně ve fitku?😆)
  • posilovna – přehledná, uklizená, stroje moderní, ale „srozumitelné“ 😉
  • navíc – šplhací lana, nekonečné lano RVVL (MILUJU!!!!), powerplate, pegboard, lana … neskutečné množství všech možných (i nemožných 😄) vychytávek
  • jo a ještě je tu Ricochet – nemám páru co to je (jen, že je to něco na způsob squashe), ale pan majitel je v tom mega machr, takže to určitě stojí za vyzkoušení

A teď k těm „negativním věcem“…

Kdo hledá problémy, vždycky je najde.

Pročítala jsem hodnocení a klasicky se tam objevovalo:

  • odpoledne narváno
  • malý prostor
  • ve sprchách voda a vlasy
  • moc lidí

Takže asi takhle – kdo byl někdy v Praze (a asi i v jakémkoli větším městě) po práci ve fitku, tak ví, že je tam narváno. Vždycky a všude. Samozřejmě obsazenost strojů záleží na jejich počtu, ALE pokud je stroj obsazený a já nejedu ultra-striktní trénink, kde musím jet přesně ty stroje v přesně tom pořadí jak je mám na míru sestavené od trenéra, tak si VŽDYCKY najdete jinou možnost, kde daný sval/cvik procvičit. Záleží jen na tom, jak dobře se v tom člověk vyzná a jakou má představivost. Ale tak je to všude.

Proto je nejlepší, když začátečník chodí s trenérem, který mu ukáže co nejvíc cviků a jejich variant a alternativ😉

Prostor nenafoukneš, ale tady opět – kdo chce velká, neosobní fitka plná machrů, ať chodí tam. Kdo má raději osobní přístup a menší fitko, kde se necítí jak na střelnici, tak holt musí počítat s tím, že ve špičce tam bude víc lidí.

Logicky.

+ mně to zas TAK malé nepřijde. Samotné fitko je rozdělené do 3 částí – hlavní část a dvě menší místnosti (a k tomu místnost pro strečink a opičí zóna😉)

No a šatny?

Možná to bude pro někoho překvapení, ale ano – ženy mají vlasy, které jim ve sprše padají. Takže když skončí skupinovka a do sprchy se nahrne 5-10 holek tak ano, bude tam mokro a pravděpodobně tam po nich zůstanou vlasy. A tak je to vždycky a všude! Jediné, kde jsem to nezažila byla Vysočanská, ale tam měli celé odpoledne uklízečku, která měla na starost pouze šatny. A ta se platí z čeho? Z ceny permanentek. A já jsem ráda, že je cena taková, jaká je, protože je fitko LUXUSNĚ VYBAVENÉ a skutečně čisté.

To, že jsou nějací lidé prasata a neumí po sobě otřít stroj, uklidit umyvadlo nebo záchod – tak to není problém fitka.

 

Suma-sumárum

Já to tam miluju😊😍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *